+ 48 (32) 218 94 42
grazynafuchs@op.pl
Ruchu Oporu 203  /  Bojszowy Nowe

Chemia

„Pamiętaj chemiku młody – zawsze wlewaj kwas do wody!” Dlaczego nie na odwrót? Co czerwieni się pod wpływem zasady? Czym różni się siarkowodór od kwasu siarkowego? Za co Maria Curie-Skłodowska otrzymała Nagrodę Nobla?

Zasady, kwasy, sole, estry – już niebawem nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą! Jeżeli marzą Ci się studia medyczne, a do ich spełnienia potrzebujesz wysokiego wyniku z matury, lub Twoją motywacją jest zwyczajna ciekawość i chęć poznania świata – nie zwlekaj, najlepszy czas na naukę, to ten który dzieje się teraz!

A czym jest chemia?

Nauka badająca naturę i właściwości substancji, a zwłaszcza przemiany zachodzące pomiędzy nimi. Chemia zajmuje się także rozmaitymi właściwościami substancji wynikającymi bezpośrednio z ich budowy atomowej. Naturę i właściwości substancji bada również fizyka.

Chemia i fizyka nawzajem się przenikają i często trudno jest precyzyjnie ustalić, gdzie kończy się jedna dziedzina, a zaczyna druga. Chemia, podobnie jak fizyka jest centralną nauką przyrodniczą. Obie te nauki stanowią podstawę wszystkich pozostałych nauk przyrodniczych – biologii, geografii, metalurgii i wielu innych.

źródło: Wikipedia

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem:
32 218 94 42