+ 48 (32) 218 94 42
grazynafuchs@op.pl
Ruchu Oporu 203  /  Bojszowy Nowe

Matematyka

Nie przypadkiem przyjęło się mówić, że „Matematyka jest Królową Wszystkich Nauk”. Porządkuje, uczy systematyczności i pokory. Nie pozwala na błąd a jak głosił Immanuel Kant, słynny filozof z Królewca: „W każdej nauce tyle jest prawdy, ile jest w niej matematyki.”

Jest kluczem, narzędziem, pomocą na wszystkich kierunkach studiów technicznych. Jej znajomość otwiera drogę do wszystkich ścisłych dyscyplin. Wymaga, ale i obdarowuje użytkownika możliwościami przekraczania kolejnych naukowych barier. Jest świetnym trenerem umysłu i poprawia błyskotliwość ucznia.

Nauka dostarczająca narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania. Ścisłe założenia mogą dotyczyć najróżniejszych dziedzin myśli ludzkiej, a muszą być czynione w naukach ścisłych, technice a nawet w naukach humanistycznych, zakres matematyki jest szeroki i stale się powiększa.

Główne działy matematyki: Logika i podstawy, Algebra, Analiza, Geometria, Topologia, Matematyka dyskretna, Statystyka i rachunek prawdopodobieństwa, Matematyka stosowana, Badania okołomatematyczne.

źródło: Wikipedia

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem:
32 218 94 42
600 802 388

Matematyka